böyle devam edemeyiz
tekerleme
bir bölüm

tekerleyenler
şehsuvar aktaş -ayşe selen

kukla-tasvir tasarım
şehsuvar aktaş

“Böyle Devam Edemeyiz” masal ve rüya tekerlemelerinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir “tekerleme”. Lahana Sarma ülkesinin iki yanında oturan Herşeyiyer Hanım’la Boliştah Hanım yemek yiyerek geçirirler bütün zamanlarını. Uşakları Tavtati’yle Dümteka, efendilerini tok tutmak için sürekli yemek yaparlar. Yine bir gün yemeği fazla kaçıran iki hanımefendi patlar. Önce şaşıran iki uşak, çok sevinirler buna. Biraz nefes alacaklardır nihayet. Büyük bir şenlik yaparlar. O kadar kaptırırlar ki kendilerini, farkına varmadan perdelerinden çıkarlar, kaybederler evlerini. Perdelerini ararlarken yollarını, yolu ararken birbirlerini kaybederler. Arayışları içerisinde başka perdelere dalarlar, ama ya dışlanırlar ya da zor kurtarırlar kendilerini başlarına gelenlerden. Kuklacılar da bu işin içinden çıkamaz bir türlü, ta ki büyük bir fırtına kopana dek…

Böyle Devam Edemeyiz fragman: https://vimeo.com/114855662

Teknik Özellikler

Yaş Grubu: 7 +
Kişi Sayısı: Ekibimiz iki kişiden oluşmaktadır: Şehsuvar Aktaş, Ayşe Selen
Oyunun Süresi: Arasız 45 dakika.
Sahne: Asgari sahne boyutları: genişlik: 6 m. derinlik 5m. yükseklik 3 m. Sahne gerisinin siyah bir perdeyle tümüyle kapanmasını tercih ederiz.
Salon:  En fazla 150 kişilik salon. Salonun tümüyle karartılmış olması gerekmektedir.
Işık: Sahne üzerinden sağlanacak 220 V şehir cereyanı, kullanılan toplam güç 700W, ışık sistemimizi kendimiz getirmekteyiz.
Ses: Sahne üzerinde bizim kumanda edebileceğimiz bir anfiye ve ona bağlı iki kolona ve bir CD çalara ihtiyacımız vardır.
Yükleme boşaltma: 15’er dakika
Dekor kurma süresi: 3 saat
Dekor sökme süresi: 2 saat

This post is also available in: İngilizce