“aşk, ayrılık ve başka şeyler”

Posted by on Sep 18, 2017 in genel, haberler | No Comments

tiyatrotem 2017-18 tiyatro sezonunda sahneleyeceği yeni oyunu “aşk, ayrılık ve başka şeyler” 18 Ekim’de seyiriciyle buluştu….

“Can İbo Şah’ın gözyaşlarıyla masumlaşan ve bir kat daha güzelleşen yüzüne baktı, köçek olmak için yaratılmış vücudunu çırılçıplak seyretti. Mendiliyle alnında biriken terleri sildi. İşte o anda Baba Nazlı’nın sol böğründe baş gösteren ateş afeti bir gece önce çıkan yangından çok daha sarsıcıydı; adeta bir afet-i azam idi…”

sandalyeler

Reşat Ekrem Koçu’nun meddah defterlerinden derleyip kendine has bir biçimde hikâyeleştirdiği olaylardan harmanlanan Aşk, Ayrılık ve Başka Şeyler eski bir köçek olan Baba Nazlı ile çırağı Can İbo Şah arasında yaşanan yakıcı ve tutkulu aşkın hikâyesi…

Paşa kızı Gülbeyaz, arabacı Deli Veysel, güngörmez padişahının oğlu Abdi Bey, şair ve hattat Bal Mehmet Çelebi, güvercin topuklu Zerefşan, şahin başlı Zehir Ali’nin ve daha başkalarının hikâyeleri de bu büyük aşka eşlik ediyor…

Metin derleme ve dramaturgi çalışması tiyatrotem’e ait; Ayşe Selen ve Şehsuvar Aktaş oynuyorlar; dekor ve kostüm tasarım ve uygulama Hilal Polat; ışık tasarım ve uygulama Utku Kara; görsel iletişim tasarımı Behiç Alp Aytekin imzasını taşıyor. Tek perde, 60 dakika.

 

Cem Erciyes’in oyun ile ilgili yazısı için tıklayınız lütfen:
https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/2017/11/13/hikayenin-sehveti/

Efnan Atmaca’nın oyun ile ilgili yazısı için tıklayınız lütfen:

http://www.hurriyet.com.tr/amp/iki-sandalye-bir-beyaz-mendil-iki-cagdas-meddah-40647792